| anonim_4396 a întrebat:

Daca dezinstalez Intel grahics din unistall si o reinstalez are ceva?

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu are nimic daca o dezinstalezi. Dar trebuie sa reinstalezi iarasi driverul (tot pe acela sau altul compatibil).

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru anonimg):

Eu stiu ca pe windows 10 reinstaleaza un driver vechi si dupa dau update la driver, corect?

| anonimg a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Eu folosesc windows7. Cauta un alt driver mai bun si descarca-l in pc. Dupa aceea dzinstalezi driverul vechi. Dupa aceea cand ii dai update, il folosesti pe cel din pc.

| doctorandus a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Descarci https://sdi-tool.org/ Lite. Descarci indexul și pe urmă descarci doar pentru PC-ul tău. Pe urmă selectezi driverele de adus la zi și o face automat.

| Ionut231312 a răspuns:

De unde o reinstalezi? Am patit-o acum 5-6 ani cu un laptop, i-am sters driverul si nu a mai mers pana nu l-am reinstalat(se vedea oribil 640x480). Daca ai installer-ul nu este nicio problema, mai ales daca ai windows 10 ca-ti instaleaza el automat un driver mai vechi

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Ionut231312):

Https://imgur.com/a/MKCb1Uy are ceva daca ii dau unistall de aici?

| Ionut231312 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

De ce vrei sa dai uninstall?

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Ionut231312):

Am o problema la culori de la Intel si vreau sa dau reinstall si dupa sa dau update.

| Ionut231312 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Nu mai bine ii dai direct update cu asta? https://downloadcenter.intel.com/product/80939/Graphics-Drivers

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Ionut231312):

Am dat update direct si nu mi sa resetat culorile in loc de albastru imi apare negru...

| Catalinlupu23 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Ca si culoare pe laptop