| c0pil1n a întrebat:

Daca duc pc-ul la altex sa imi faca o curatare de praf si o pasta nou pe procesor imi vor lua bani? Am garantie inca un an jumate. Nu pot sa deschid carcasa ca am sigiliuhappy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei plati pretul pentru curatare, deoarece garantia nu acopera aceasta ci doar defectiunile de fabricatie.

| c0pil1n explică (pentru Ioandelasal):

și care îi prețul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru c0pil1n):

Nu stiu, n-am platit nciodata curatarea, il afli de la service.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Altex nu se ocupa cu asa ceva. Poate doar service-ul la care se repara PC-ul. Nu inteleg de ce este sigiliat acel PC?! Si eu mi-am luat PC de la eMag si n-a fost sigilat. Eu zic sa iei legatura telfonic cu ei.