| WoKy a întrebat:

Daca e dus microfonul telefonului atunci iese din calcul varianta inregistrare sunet, nu?
Daca nu e asa cum intreb, ce are de in apel nu ma aud dar in inregistrare sunet da?

Răspuns Câştigător
| MarianVio a răspuns:

Salutare!
Ai mai multe variante, depinde de ce inregistrare vorbesti, daca zici de inregistrare video, posibil sa ai microfon separat, la apel lipsa sunetului inregistrat poate fi de la anumite aplicatii Android. Iti recomand sa faci proba apelului cu o pereche de casti dotate cu microfon, daca problema persista reseteaza telefonul, in schimb daca merge cel mai probabil este microfonul defect.
Bafta!

| WoKy explică (pentru MarianVio):

In timpul apelului persoana apelata ma aude cu casti, insa fara, trebuie sa tip ca sa nu zic urlu in microfon ca sa ma auda.

| MarianVio a răspuns (pentru WoKy):

Cel mai probabil orificiul microfonului este infundat daca zici ca te aude dar trebuie sa vorbesti tare.

3 răspunsuri:
| Mihai_Panda_2000 a răspuns:

Salutare!
Depinde de inregistrarea de sunet pe care vrei sa o faci
De exemplu : Daca vrei sa vorbesti cu cineva la telefon, incearca sa o faci cu o pereche de casti dotata cu microfon
Daca asta nu merge, incearca sa dai restart la telefon
Daca nici asta nu merge, inseamna ca ti s-a stricat microfonul de tot, si trebuie sa iti schimbi telefonul
Bafta!