| 1123456789 a întrebat:

Daca eu am abonament de la Cosmote fara internet si vreau sa plec o saptamana in alta tara si o sa activez Roumeingul ( nu stiu exact daca am scris bine sau nu.) pentru a vorbi si acolo la hotel am wifi gratis datele alea incarcate de la wifi gratis le platesc la abonament sau nu? Funda!

Răspuns Câştigător
| CosmoteRomania a răspuns:

Buna! In cazul in care ai Serviciul Roaming activ, insa nu utilizezi serviciile de date in roaming, ci folosesti o conexiune externa Wi-Fi, nu se vor percepe costuri suplimentare din partea COSMOTE. Pentru mai multe detalii privind tarifarea in cadrul destinatiei in care te afli, te rugam sa accesezi link-ul: https://www.cosmote.ro/abonamente/roaming-avantaj/. Multumim.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca folosesti wifi ce sa platesti la abonament?