| ady20hbk a întrebat:

Daca eu sun pe cineva din strainatate ...ne ia credit la amandoi?:-s

Răspuns Câştigător
| yinyang a răspuns:

NU! Daca ai romingul activat atunci va ia credit la amandoi... daca nu il ai activat si il suni iti ia numai tie... daca t suna numai lui... daca el are romingul activat va ia la amandoi

6 răspunsuri:
| sti a răspuns:

DA, logic, ce ai vrea sa vorbești fără să plătești?

| Puiutz a răspuns:

Hmm. nu stiu exact:-s. dar uite o metoda buna. daca esti pe orangetongue. de exemplu tati si sora lui au orange aman2. ea sta in italia. dar tati si-a activat minute in retzea. si asa o poate suna si vorbi cat vrea cu eabig grin. si iti ia doar din minutehappy. eu zic ca` e super ofertabig grin. acum daca nu esti in orange:-s. nu stiu ce sa zicsad.

| Ruxy a răspuns:

Depinde de ce ai activat. Daca aveti activat serviciul Roaming, platiti amandoi atat la apel, cat si la sms. Daca aveti activat serviciul de "Apeluri internationale", plateste doar cel care initiaza apelul sau trimite sms-ul.

| JackieSue a răspuns:

da

| rosepassion a răspuns:

Nu stiu. mie nu imi lua cand vb cu mami meu in austria...nu mai stiu daca aveam sau nu romingul activat

| ady20hbk explică:

Eu nu am roaming activat ...sunt pe orange si am minute din astea internationale... dar lu fata asta ii e frica ca daca o sun eu ii ia din credit big grin