| Shinobi764 a întrebat:

Daca folosesc tableta in timp ce o incarc cu timpul se strica sau scade durata vietii bateriei?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, categoric. Pentru ca atunci cand e la incarcat tableta nu foloseste energia din priza, curentul trece tot prin baterie si apoi e folosit de tableta. (sau cel putin asa era cand am verificat eu ultima data)
Cat desptre ce zice Mihai, nu e adevarat. Toate device-urile dupa ce ajung la 100% isi opresc singura alimentarea, nu mai primesc curent. Unele chiar incep sa se descarce vizibil daca le lasi la incarcat dupa ce s-au incarcat 100% si se incarca iar doar dupa ce ajung la 95-90-85%.

2 răspunsuri:
| Anonimul95t a răspuns:

Salut, de stricat nu cred ca se va strica dar cred ca este posibil ca in timp sa se inarce un pic mai greu alte sfaturi ar fin sa nu o ti peste 100 si sub 15

| Mihαi a răspuns:

Salut! si eu fac la fel cu tableta, din cand in cand, ma joc pe ea cand e la incarcat. Nu cred ca se strica bateria.
Eu consider ca bateria "se uzeaza" in momentul in care sa spunem ca tableta e la 100% si o lasi in continuare la incarcat.