| anonim_4396 a întrebat:

Daca folosesc telefonul mobil de la RDS pe post de Modem pentru a ma conecta la internet de pe laptop trebuie sa platesc ceva in plus, sau internetul este gratuit?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Au aparut ceva oferte noi de Internet Mobil de la RDS. Unele abonamente "costa" 0 lei iar altele 15 lei. Depinde... intra pe rds-tel.ro (cam asa era site-ul lor) sau suna la relatii cu clientii - daca esti din Brasov suna la 0368. 400. 401! Succes!

O seara buna!

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar crezi ca poti sa faci ceva cu jaful ala de telefon de la RDS? Al meu nu-i bun decat pe post de lanterna, ca in rest...no comment, ca ma suspenda Raluca pentru limbaj licentios. laughing

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Orice operator de telefonie mobila taxeaza conexiunea la internet indiferent daca il folosesti drept modem sau navighezi direct pe celular.
Acum depinde care este tariful perceput de RDS pentru acest serviciu si daca in contract este stipulata vreo clauza in acest sens.
O seara placuta!