| Catalion a întrebat:

Daca folosesc un soft de ascundere fisiere cu o parola, ca sa fie invisibile, precum Wise Folder Hider, eventualii virusi care pot transmite ce ai in pc, mai pot vedea informatiile din acel folder?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Daca e doar hide, putin probabil
daca e si cu criptare, EXTREM de putin probabil

ambele devin probabilitate absoluta in momentul in care descui folderul, atunci nu mai conteaza ca in restul timpului e hidden, virusii au access

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt "virusi" care pot transmite intreg continutul fizic a discurilor de pe calculator (sector cu sector), dupa care se poate recunstitui si analiza tot.
E doar chestiune de viteza si de timp.

| Yuoia a răspuns:

Da. Virusii nu "vad" cu ochii. Ei au alte tehnici de citire.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca corupe fisierul principal are acces la toate

| daculliber a răspuns:

Da