| Hoskero a întrebat:

Daca garantia unui Samsung Galaxy Grand Prime este pe numele altcuiva care intre timp mi-a vandut mie telefonul si ma duc cu el la garantie, mi-l accepta? Chiar daca nu e pe numele meu? Il dau pe un iPhone 4S si tipul are garantie. Are vreun folos daca e pe numele lui?
Funda, multumesc

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai toate actele telefonului nu cred sa fie vreo problema.Doar ce l-ai luat si deja s-a defectat?

| Hoskero explică (pentru darrio2007):

Nu s-a defectat, insa ma gandesc la ipoteza de a-mi inapoia banii si atunci ies bine laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Hoskero):

Romanul tot sa fraiereasca el pe cineva! Nu ti se inapoiaza banii.

| FlorinCiokan a răspuns:

Da are. Am vandut un S5 mini cu garantie pe alta persoana nu era nici pe mine si acea persoana a mers la Orange acolo era garantia ca i-a schimbat ceva buton volum. Deci da! Dar mai nou nu mai ai garantie pe foaie ci online aia o poti transfera cand vinzi telefonul pe adresa cumparatorului de email. Dar daca ai garantie pe foaie e valabila.
Ce crezi ca ar gandi aia de la garantie?
A furat telefonul cu tot cu garantie? laughing)

| Alex_Alex_1995_qi0C a răspuns:

Nu o sa te primeasca, findca garantia e pe numele respectivului care ti-a vandut telefonul, iar trebuie el sa mearga, altfel daca mergi tu o sa spuna ca telefonul ii furat.