| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau net (wireless) de la un vecin ma poate spiona?

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar daca te va observa la My network sa vada cine s-a conectat la reteaua lui de internet, in schimb nu poate sa-ti vada fisierele tale doar daca nu le-ai setat sa fie publice.

Eu iau internet de la 2 vecini, in 2 parti ale casei prin 2 retele de internet, nici unul nu si-a dat seama ca sunt conectata la reteaua lor de net laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MihaelaDart):

Nu, dar eu vreau sa ma inteleg cu el

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar daca ii ceri acorul lui sa te conectezi la reteaua lui de internet, doar asa. Eu conectandu-ma la cele 2 retele le-am spart codul cu o aplicatie, nici nu stiu cine imi sunt vecinii de unde le iau netul laughing.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca este un IT-ist bun, atunci (teoretic) da, te poate spiona.

| OAly a răspuns (pentru MihaelaDart):

Poti sa imi spui si mie care e acea aplicatie Mihaela? Te roooog!

| PetruZMihai a răspuns (pentru MihaelaDart):

Aplicația, pls?hee hee

| DaniTDCI a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu exista aplicatii pentru spart coduri, stai linistita, fiecare retea e securizata...

| MihaelaDart a răspuns (pentru OAly):

GWPA Finder, cand e bulinuta rosie este securitatea mare in concluzie nu poti sa afli codul, numai la ce este verde si 50% portocaliu.

| MihaelaDart a răspuns (pentru DaniTDCI):

Exista. Eu o folosesc cu brio in Germania si in Greciawinking.

| MihaelaDart a răspuns (pentru PetruZMihai):

GWPA Finder

| DaniTDCI a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da, in Germania, Grecia dar nu si in Romania happy

| MihaelaDart a răspuns (pentru DaniTDCI):

In Romania nu l-am testat, sincer, desi asta nu inseamna daca cineva testeaza aplicatia ar da gres. Asa ca nu stii pana nu testezi inainte daca merge sau nu. Nici aici in Germania nu merg toate parolele, depinde de noroc.winking

| OAly a răspuns (pentru MihaelaDart):

Multumesc