| AlexDaBeast a întrebat:

Daca iau un A10 7870K si cu un r9 270x( am 8gb ram), ar merge battlefield 80+ fps si as putea filma cs go cu 100+fps?

12 răspunsuri:
| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Salut, clar o sa poti rula jocurile acestea cu mai mult de 100 fps cu detalii bune.

| KodrutZ a răspuns:

Primul BF, da. BF 4, nu prea. P.S. R9 270X e veche, energofaga, si scumpa. Merita doar daca iei SH cu maxim 400 RON.

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

Era vorba de battlefield 3. eu am acum un a8 7600 cu r9 270x si prind avg 45fps si ma gandeam daca sa imi fac un upgrade la procesor, sau mai bine as lua o placa mai buna de la nVIDIA care nu ar face bottleneck(ma gandeam la un 770 sau 760).

| KodrutZ a răspuns:

Daca discutam de BF 3 in MP, mai bine lasi placa video si iei un i5...

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

Ce fel de i5? Pt ca momentan nu prea am bani si de alta placa de baza crying

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

Adica ma refer ca sunt multe feluri de i5 dar nu am bani momentan de alta placa de baza, daca stii o placa de baza si un procesor pana la 900 impreuna..ar fi genial doar ca nu prea cred ca exista.

| KodrutZ a răspuns:

In bugetul tau, un i5 la mina a doua. 4460-ul ar fi foarte ok, poate gasesti un switcher care sa il dea convenabil, desi inca e fresh. Daca stii ca vrei bf 3 mp, de ce draq iei AMD?

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

Imi iau un i3 4170

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

Imi iau un i3 4170 pentru ca nu am destui bani de i5... mai trebuie luata si placa de baza.

| KodrutZ a răspuns:

I3 6300 cu ddr4 sau deloc. Care e bugetul pina la urma?

| AlexDaBeast explică (pentru KodrutZ):

600 pentru procesor si 300 si ceva pentru placa de baza

| KodrutZ a răspuns (pentru AlexDaBeast):

Mergi miine cu sorcova!