| sheamus12 a întrebat:

Daca iau un telefon de la orice operator de telefonie mobila fara abonament e codat pe acea retea?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Teoretic nu ar trebui, dar cel mai simplu ar fi să-l cumperi de la un magazin gen eMAG, pcgarage, altex sau altele ce nu au nici o legătură cu nici un operator.

| horia2012 a răspuns:

Nu, numai cele care au de regula emblem (sigla) acelui operator. Depinde de model, dar nu prea se merita.Sunt mai ieftine la magazinele
online.

| lucifer12345678 a răspuns:

Daca e la liber poti baga orice cartela

| Mira1234567 a răspuns:

Depinde...daca este un telefon modificat de respectivul operator, este codat.

| dany2446 a răspuns:

Nu...poti baga orice cartela in el