| Mihalache_Bogdan_1995 a întrebat:

Dacă îmi actualizez android-ul. Se șterge memoria telefonului??

Răspuns Câştigător
| Alejay a răspuns:

Actualizezi sistemul de operare, memoria este doar Stocarea telefonului nu are treaba.
Daca te referi la datele existente, la fel nu se intampla nimic cu ele, doar se va da update la sistemul de operare

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are dreptate cel mai de sus dar poti face un backup pe card SD pentru siguranta.

| PereteanuConstantinescu a răspuns:

Daca doar ii dai update nu se va sterge nimic, numai daca ii dai un fresh install sau dupa ce il instalezi sa dai clean.