| xDarius a întrebat:

Daca imi comand un obiect de pe OLX si mi-l da cu garantie, dar garantia, bineinteles, e trecuta pe numele celui care a cumparat acel produs, mai e valabila si pentru mine, adica o mai pot folosi si eu daca o sa am nevoie???

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Bineinteles ca inca mai este valabila pana in ultima zi de garantie.

| xDarius explică (pentru Jipa95):

Nu are nici o importanta ca e pe nume lui?

| Jipa95 a răspuns (pentru xDarius):

Absolut nici una! Asa ca si idee in caz ca se defecteza produsul curierul sau unde te duci tu personal cu el la service nu se uita la nume ci la certificatul de garantie sau in unele cazuri si la factura.