|

Daca imi cumpar un hdd nou, pe cel vechi pot sa-l arunc fara probleme daca nu vreau sa salve nimic de pe el?

11 Raportează Evaluează
11 răspunsuri:
| a răspuns:

Daca hdd-ul vechi este inca bun, il poti folosi ca al doilea disc, pentru salvarea de siguranta a sistemului.
In caz de defectiunea softului nu va mai fi nevoie sa reinstalezi windows-ul, ci pur si simplu restabilesti din ultima salvare cand sistemul a functionat bine.winking

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Bula):

Ii cam avariat si merge greu pc-ul(am facut mai demult niste teste cu anumite programe pe el)Deci mai are rost sa-l tin daca imi iau altul si asta d'abia se mai taraste? Scoate si un anumit sunet

| a răspuns:

Http://dban.org/

| a răspuns:

Il formatezi si adio

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Da.
Tine cont ca trebuie sa instalezi sistemul de operare pe noul HDD.

| a răspuns:

Nici odata sa nu arunci un hdd mereu e bun unul de rezerva daca inca functioneaza dc sa il arunci, e ca si cum ai arunca niste bani.
Eu de exemplu am peste 10hdduri pline si 2 ssduri si am nev de cat mai multe hdduri pentru back si cloud arhiva.

Iti recomand un ssd e mult mai fiabil si viteza de 3 ori mai mare.winking

| a răspuns (pentru Shuriken):

Partea proasta cu SSD-urile?
Costul per spatiu de stocare. Foarte bun ca dispozitiv principal pentru sistemul de operare dar cam te doare buzunarul sa ai un un sistem full SSD-uri...

| a răspuns (pentru PainInTheTech):

E adevarat normal ca e mai scump, insa probabil se referea la salavare, un hdd daca e si vechi chiar daca nu e sistemul pe el, poate chiar si asa incetini sistemul, depinde la ce are nevoie. tongue

| a răspuns:

Da il arunci la gunoi, daca nu mai ai ceva important pe el

| a răspuns:

Desigur. Insa totodata daca inca mai merge nu prea vad de ce l-ai arunca. Daca iti suporta PC-ul le poti pune pe amandoua. Pe cel nou bagi windowsul si pe celelalt bagi restul.