| PumpkinDoll a întrebat:

Daca imi cumpar un hdd nou, pe cel vechi pot sa-l arunc fara probleme daca nu vreau sa salve nimic de pe el?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca hdd-ul vechi este inca bun, il poti folosi ca al doilea disc, pentru salvarea de siguranta a sistemului.
In caz de defectiunea softului nu va mai fi nevoie sa reinstalezi windows-ul, ci pur si simplu restabilesti din ultima salvare cand sistemul a functionat bine.winking

| PumpkinDoll explică (pentru Bula):

Ii cam avariat si merge greu pc-ul(am facut mai demult niste teste cu anumite programe pe el)Deci mai are rost sa-l tin daca imi iau altul si asta d'abia se mai taraste? Scoate si un anumit sunet

| RAY a răspuns:

Il formatezi si adio

| GabiDumitrescu a răspuns:

Il umpli cu zerouri intii ca sa faci o treaba, dar daca e inca functional, cel mai bine il vinzi/dai cuiva care l-ar putea folosi.

| PainTech a răspuns:

Da.
Tine cont ca trebuie sa instalezi sistemul de operare pe noul HDD.

Răspuns utilizator avertizat
| IIIshaneIII a răspuns:

Da il arunci la gunoi, daca nu mai ai ceva important pe el

| Ssssmokin a răspuns:

Desigur. Insa totodata daca inca mai merge nu prea vad de ce l-ai arunca. Daca iti suporta PC-ul le poti pune pe amandoua. Pe cel nou bagi windowsul si pe celelalt bagi restul.