| florin1998florin a întrebat:

Daca imi cumpar un procesor FX 6300, ar fi bun coolerul care il primesc cu el sau ar trebui sa imi cumpar alt cooler.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Fiecare procesor este astfel proiectat impreuna cu cooler-ul sau sa faca fata la o supra incalzire.
Nu vad de ce ai cumpara alt cooler.
Pe cat posibil procesorul stie sa se protejeze (marind turatia cooler-ului)in caz de nevoie.
Poate o curatire de praf la 6-8 luni in functie de ambientul unde lucreaza si mai des poate asigura o functionare optima.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca nu te deranjeaza zgomotul, e ok. Dar daca vrei sa fie silentios, sau eventual sa faci si ceva ok, trebuie sa cumpeir un alt cooler.

| florin1998florin explică (pentru sltlp):

Si ar fi bun acest cooler: Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2