| Adriana424684 a întrebat:

Daca imi cumpar un stick USB ca modem internet pentru PC, trebuie sa imi fac abonament cand il cumpar? si cat costa?

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca ai abonament de internet la RDS, iti da gratis stick-ul.
Trebuie doar sa comletezi un formular la centrul RDS la care esti arondat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU trebuie sa-ti faci neaparat abonament! Poti cumpara stick-ul separat (e cam scump, cei de la cosmote il au la 149 lei) si introduci in el o cartela de internet pe care o cumperi de la Vodafone/cosmote...pe care o incarci ca pe cea din telefon. Ai extraoptiunile de internet pe site-ul operatorului respectiv; iti las un exemplu:http://www.cosmote.ro/ro/connect3Gcartela.aspx?ns=-10000&cid=20165#. Da click pe 'oferta cartela connect 3g'.
Sper ca am fost de ajutor!

| Adriana424684 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca o sa imi iau fara abonament! Si cand introduc in stick cartela de internet, trebuie sa activez ceva pe ea? Sau cum se procedeaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adriana424684):

Foarte multe detalii nu stiu, uita-te pe site-ul furnizorului de la care vrei cartela si stick pentru internet si iti este explicat acolo cum activezi/reincarci cartela sau activezi extraoptiuni. Bafta!

| kzd a răspuns:

Da e un USB pentru internet si trebuie platit ca un abonament la telefon - maxim 100 de lei este. pace!

| c0rL a răspuns:

Da,trebuie sa-ti faci abonament si te costa undeva pe la 40 de lei, depinde de varianta internetului "Premium, Basic." (viteza de download)

| lolita16ask a răspuns:

80 de lei aproapre prin cosmote si vodf
Ii scump merge repede dar traficul se consuma ft repede il poti folosi pentru putine lucruri asta mi-a zis tipa de la germanos si sa adeverit nu prea poti descarca fisiere si filme si jocuri pentru ca se termuna ft repede traficul fie ca e de 10 e fie ca e o optiune. inca nu este nici o oferta buna te asigur pe piata la netul asta prin modem toate sunt costisitoare trebuie sa il incarci pentru des