| Daniel9988 a întrebat:

Daca imi fac Pc pe piese voi primi pentru fiecare componenta un cd cu drivere? Unde pot asambla un Pc in Iasi?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Driverele le descarci de pe site-ul producatorului.
De exemplu cauti pe google modelul placii video si pui la sfarsit driver.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru unele componente vei primi drivere (placa de baza, placa video, placa sunet), pentru altele le descarci de la producatori.
Pentru asamblare si punere in functioune corecta este indicat sa apelezi la un specialist.

| Deleu a răspuns:

Vei primi drivere la placa de baza, cele de la placa video vor fi probabil outdate si v-a trebui sa le downalodezi dupa site-ul producatorului ( AMD / NVIDIA ), placa de sunet e integrata in placa de baza de cele mai multe ori ( option poti cumpara si o placa de sunet externa )