| Arhix a întrebat:

Dacă îmi iau o placă de rețea la un PC luat asamblat se va potrivi? PC-ul e HP EliteDesk 705 g2 MT si vreau sa iau o placa de retea Intel Wireless de pe eMAG.

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Se poate, tot ce e nevoie e ca placa de bază să fie compatibilă cu placa de rețea. Fără să știm despre ce placă de rețea e vorba nu îți putem răspunde la întrebare. Totuși, dacă vrei să ai wireless pe PC nu ar fi mai simplu să cumperi un adaptor wireless pe USB?

http://www.emag.ro/adaptoare_ethernet/c

| Arhix explică (pentru Raul9004):

Multumesc mult, asa am facut.

1 răspuns: