| alecs94 a întrebat:

Daca imi iau un iphone 4 din spania la liber si il aduc in romania, pot folosi orice cartela din romania pe el? ( orange, vodafone, cosmote )

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da...atat timp cat e liber, da!
eu nu am telefon din Italia si merge?!

| Liquify a răspuns:

Depinde. Daca il iei de la Vodafone de exemplu "la liber", inseamna doar ca nu l-ai luat cu abonament, insa telefonul va functiona doar in reteaua Vodafone Spania. Cand vi in tara va fi necesar sa faci unlock chiar daca l-ai luat fara abonament. Cu exceptia cazului in care iti cumperi unul neverlocked.

| AmeMiss a răspuns:

De oriunde l-ai lua,din moment ce e la liber, da, poti folosi orice cartele din orice tara! happy

| pavel18 a răspuns:

Da,am auzit ca, cand treci granita se deblocheaza orice telefonwinking

| comedy a răspuns:

Da, merge! in orice tara, pentru ca e Neverlock(niciodata codat) poti sa o folosesti in orice tara si in orice retea, atata timp daca este neverlock