| costy20 a întrebat:

Daca imi iau un laptop cu alt sistem de operare in afara de windows dupa acea merge sa bag windows pe el? vot+funda

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Bineinteles,chiar daca foloseti linux sau ubuntu.dar ai grije sa gasesti driverele pentru. placa de baza si video-daca e cazul. daca ai avea win xp si ai vrea sa bagi win 7 ar fi sanse sa nu gasesti drivere, ci sa folosesti numai in compatibility mode.

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Normal.Linux, Ubuntu, sunt niste alternative in loc de Windows.Iti poti instala apoi ce Windows doresti, dar nu uita sa descarci driverele corecte de pe site-ul producatorului laptopului.

| angel74dm a răspuns:

Sigur că da, pe orice computer sau laptop se poate instala orice fel de sistem, Windows, Linux, Mac, etc... Doar că se şterge tot din el la instalare.