| Mony a întrebat:

Daca imi reinstalez Windowsul din C, fisierele din D se sterg?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Continutul din partitia D nu se sterge, doar cel din partitia C.

| TPUajutor a răspuns:

Nu nu se sterg.Se sterg numai cele din C si asta e la discretia ta. Daca vrei nici cele din c nu se sterg

| Mony explică (pentru TPUajutor):

Atunci e bine...chiar nu as vrea sa pierd fisierele de acolo...si vreau sa fiu sigurabig grin

| Radeas1 a răspuns (pentru TPUajutor):

Si tu esti prost de bububi, mai ciumpalacule.
Daca nu dai format la D nu ti se sterge nimic. La C trebuie sa dai neaparat format ca iti intra doua windows-uri pe acceasi partitie si dau erori ma copchil.

| TPUajutor a răspuns (pentru Radeas1):

Ami pare rau pentru faptul ca esti lipsit de simt si nu ai educatie.Muncesc in domeniul respectiv de cativa ani si am destula experienta. Daca exista situatia ca omu nu poate intra in sistem si nu si poate salva fisierele inportante atunci nu formateaza si instaleaza 2 sisteme apoi salveaza fisierele si mai departe face ce vrea.Si daca nu stii la windows 7 daca nu formatezi sistemul vechi el automat este plasat in un fisier care nu provoca asa numitele erori spuse de tine

| al3xander a răspuns:

Nu desigur daca nu faci modificari la partitiile de pe HDD sau formatezi si D-ul.

| SonicAndrei a răspuns:

Nu. Se vor șterge doar datele din C. Dacă ai instalat programe în D (sau dacă muți programele din C în D) există o șansă mică să nu mai funcționeze bine.

| IonutGaby a răspuns:

Nu se sterg..se sterg doar daca dai formatare la partitie..altfel nu au cum sa se stearga

| WithoutName123456789 a răspuns:

Nu se sterg, mi-am reinstalat si eu windows-ul si nu s-au sters.

| Nustiualtnume a răspuns:

Nu,nu se sterg...