| ISOtech a întrebat:

Daca incarc un Iphone(4s) cu un incarcator "fake"si nu original imi poate strica bateria?

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Trebuie doar sa te asiguri ca intensitatea este aceeasi (voltii) cat si rezistenta (Mah). Daca datele de pe baterie coincid cu cele de pe incarcator nu este nici o problema. Dar in general chiar daca este imitatie un incarcator are aceeasi specificatii ca si produsul pe care il incarca, deci eu nu mi-as face probleme. Totusi este bine sa te asiguri, macar pentru cultura ta generala. Sper ca raspunsul meu sa te ajute. Bafta