| yzk a întrebat:

Dacă înlocuiesc procesorul pcului cu un alt procesor identic, trebuie sa reinstalez ceva?

1 răspuns:
| FloriN714 a răspuns:

E nevoie sa cureti bine pasta veche de pe procesor cu ceva nu prea aspru sa nu zgarii ceva si sa aplici alta pasta termoconductoare care poate fi gasita in orice magazin Altex / Emag / Pc garage, etc,
https://altex.ro/......CE1TG15R1/

Pui un punct de pasta in mijloc dupa care aplici procesorul fara sa intinzi pasta, si atat, nu e nevoie de nici un fresh install.