| svenhassel13 a întrebat:

Daca Instagram mi-a dezactivat contul, il mai pot recupera in vreun fel?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce cauze ti l a dezactivat? Ai scris ceva e pe administratori i-a deranjat ca altfel nu aveau de ce sa ti l dezactiveze, o sa il reactiveze ei luna viitoare, ai de asteptat, si daca pe viitor faci la fel o sa i ti steargă definitiv contul si gata au incheiat subiectul definitiv cu tine, ca asa sunte ti unii dintr e voi si pe Instagram si pe Faceboock va credeti smecheri, injurati ca nu va cunoaste nimeni, uite ca nu merge asa astea sunt platforme publice pe care intră multi si nu poti vorbi, scrie cum te duce pe tine capul, cu vorbe de cartier jargoane si limbaj murdar.

| svenhassel13 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ce vorbesti fără să știi? Contul meu era unul de istorie, am pus niște întrebări pe story la care sa răspundă urmăritorii, printre care si întrebarea "ce carte a scris Adolf Hitler?" Instragram considerând ca e propaganda nazista. Deci intrebam daca peste o luna mi-l mai reactivează sau e pa?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru svenhassel13):

Practic da, peste o lună ti l reactiveaza adica spre jumatatea lunii noiembrie, nu am eu de unde sa stiu ce întrebari ai pus tu pe Instagram, am presupus ca ai injurat sau ai facut niste abateri de au decis ei sa i ti dezactiveze contul, iarta ma pe mine daca nu pot ghicii tot ce face ti voi, alta data cand mai pui aici intrebari si ai vrea sa fi ajutat spune exact cauza care a condus la suspendarea contului, ca degeaba acuzi ca vorbesc fara sa stiu, eu am vrut sa te ajut dar facerea de bine este sti tu ce.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu, nu iti reactiveaza nimeni peste o luna contul daca stai cu mainile in san.
Am un cont personal, fata fiind de 43, 9K. L am avut inchis doar din simplul fapt ca ma raportau diferite persoane pe care nu le stiu. M am chinuit din Septembrie pana in Decembrie chiar in ziua de Craciun.
Cand bagi parola si usernameul, iti apare un text. " Contul a fost sters, ne cerem scuze " bla bla bla. Alegi sa ti se trimita pe mail mai multe detalii, iei legatura cu ei iti vor raspunde relativ greu si te vor pune sa iti faci o poza langa o foaie A4 pe care sa scrii un cod dat de ei. ( de ex 435260 )
Abia dupa ce vor vedea poza ( ceea ce e foarte greu, e totusi adresa de mail oficiala ) iti vor raspunde sub acest format " Contul a fost reactivat. Schimba ti parola pentru securizare "
Succes!