| anonim_4396 a întrebat:

Daca instalez versiunea de 64 bit a windows-ului 8.1 pe pc-ul meu acesta va consuma mai mult ram fata de versiunea de 32 bit? Procesorul meu e capabil sa suporte 64 bit si am 2 gb de ram din care 1.5 sunt disponibili.Pe 64 de biti o sa ruleze jocurile, browsing-ul pe internet mai rapid?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu! Cand o sa ai 4 GB minim, atunci poti pune 64!

2 răspunsuri:
| Cumpat_Ionut_1998 a răspuns:

Ai nevoie și de o placă video destul de bună pentru a avea performanțele dorite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe 64 de biti numai de la 4 giga ram in sus, cum a spus si KOsty.