| Adrianadiafg a întrebat:

Dacă instalez windows 10 driverele se instalează automat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NLS a răspuns:

Da, le instalează automat, însă sunt drivere genetice, nu sunt dedicate individual și fine-tuned pentru hardware-ul in cauza.
E mult mai indicat sa le descarci pe fiecare de pe site ul producătorului laptopului.

Programele care ți le descarca automat, au de multe ori probleme.
Fie nu descarca ultima versiune, fie nu iau versiunea oficiala.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Programele gen
Driver Genius,
Sau cele indicate de Alexut,
Sunt de ajutor atunci când laptopul e foarte vechi și nu mai găsești drivere actualizate pe site-ul producătorului.
Am folosit Driver Genius și a fost relativ ok, însă nu se descurca nici el de nota 10 în toate situațiile.

Cu driverele de pe site-ul oficial mergi la sigur.

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Trebuie să le instalezi tu manual sau poţi alege un program care să-ţi descarce toate driverele automat, câteva exemple ar fi :
- 3D Chip;
- Slim Drivers;
Etc

| alii98 a răspuns:

Da,dar iti trebuie internet(logic), nu vor fi totusi ultimele drivere, dar vor functiona in majoritatea jocurilor