| LuisEdward a întrebat:

Daca instalez windows xp mai pot folosi si windows 7?

8 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Eu am dual boot intre XP SP3 si 7 Ultimate.
Am un HDD si un SSD, dar ambele OS-uri le tin pe SSD, dar pe partitii diferite. tongue

Daca esti un user obisnuit, iti sugerez sa iti alegi unul si sa ramai la acela. tongue

| Dannyjj a răspuns:

@amaadina Ba da poti avea doua sisteme de operare de pe acelasi calculator, daca ai doua partitii pe una poti avea windows XP iar pe cealalta chiar linux sau cum doreste @luisdevil sa puna windows7. Sau daca are 2 hard-discuri sa puna sistemele de operare pe hard discuri diferite, asta daca seteaza biosul de pe care Hard sa booteze.
Sau se pot instala 2 windowsuri pe un singur hard dar in partitii diferite, instalarea sa fie in ordinea urmatoare: se instaleaza windowsul cel mai vechi(xp a aparut inaintea windowsului7) iar apoi in partitia cealalta se instaleaza windowsul cel nou(in situatia de fata windows7)

| foxi a răspuns:

Da, dar nu-i indicat sa ai doua sisteme de operare in aceeasi partitie!

| amaadina a răspuns:

Nu. Nu poti avea doua sisteme de operare pe acelasi calculator. happy

| danny7 a răspuns:

Da il mai poti folosi

| Tiberius a răspuns:

Deci aberatii... poti avea si 10 sisteme de operare pe acelasi calculator inclusiv pe un singur harddisk.Doar ca trebuie partitionat. Poti sa ai si windows xp si windows 7 fara nici o problema.

| Marian619 a răspuns:

Imi puteti spune si mie ce trebuie sa fac mai explicit? si daca instalez windows xp voi pierde tot ce am salvat?

| tetea a răspuns:

Il mai poti folosi daca il reinstalezi in locul xp-ului