| AleAlexandra1684 a întrebat:

Daca intr-un grup de Facebook am postat ceva si vreau sa sterg, dar sunt interzise stergerea postarilor in afara administratorului. Poate sa vada ca eu am sters postarea mea? Primeste notificare sau ceva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe FB, regula este ca, oricine isi poate sterge postarea proprie, dar postarea altora se sterge doar de pe pagina ta (nu o mai vezi), dar altii o vad in continuare.

Altfel functioneaza postarea in grupuri.
Se poate posta doar cu acordul administratorului grupului. La fel se intampla si cu postarea pe pagina altcuiva: este nevoie de acordul persoanei respective.

| AleAlexandra1684 explică (pentru Bula):

Deci intr-un grup am postat ce cu acordul administratorului.Dar acum m-am razgandit si vreau sa sterg fara acordul administratorului.Se poate?

| Bula a răspuns (pentru AleAlexandra1684):

In principiu: da.
Depinde cum a setat administratorul grupul respectiv.
Daca se sterge doar de la tine, atunci cere administratorului sa stearga postarea ta.