| Furnicuta000 a întrebat:

Daca intru intr-un grup privat de Facebook si dau la membri sa vad ce prieteni am inscrisi in grup, e posibil sa nu mi-i arate pe toti? Ca eu vazusem de ex ca intr-un grup am 3 prieteni si cand am cautat in bara de search membri din grup"Elena" mi-a aratat pe cineva din lista mea de prieteni pe care nu o vad daca ma uit la sectiunea despre care am spus mai sus. Nu stiu daca m-am facut inteleasa...

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca vei vrea sa intrebi pe un grup ceva mai privat poti sa scrii administratorului grupului sa posteze sub anonimat si astfel prietenii tai care sunt inscrisi in grup nu o sa stie ca esti tu.
Dar na' acum e riscul fiecaruia si eu am prieteni pe un grup pe care nu as fi dorit sa fie desi nu mai imi pasa daca imi urmaresc postarile. Mai exista prieteni si sa fi dat deactivare notificari, astfel nu o sa fie notificati de ceea ce ai postat tu, doar cand isi aduc aminte de acel grup sa intre... Parerea mea e ca nu prea ai cum sa te ascunzi de ceea ce postezi pe un grup si nu trebuie sa iti pese.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Grupul privat este ca cei care doresc sa intre in grup nu vad postarile, cat nici numarul de membrii inscrisi.
In schimb tu ca administrator care ai infiintat grupul vezi toti membrii inscrisi. Intri la membrii si acolo ii vezi pe toti din grupul tau, nu trebuie sa dai vreo cautare de nume, asta daca nu ai mai multe de 100 si iti este greu sa cauti. Daca acea Elena nu este in grup, invit-o si vei vedea acolo daca este in grup sau nu. Iti arata acest lucru.

| Furnicuta000 explică (pentru MihaelaDart):

Nu e grupul meu.
Sunt peste 10.000 membri deci e imposibil sa vad toate persoanele.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poti vedea si asa, caci nu are grupul posibilitatea de a ascunde vizibilitatea membrilor. Facebook nu a scos aceasta optiune.
Daca intri de pe telefon, te duci la membrii si dai cautare de persoana pe care o doresti, daca nu este printre cautari, ii dai invitatie.
De pe calculator poti vedea mai bine daca este inscrisa in grup. In partea dreapta unde scrie INVITĂ MEMBRI, scrii numele persoanei si acolo spune "este inscrisa in grup" daca nu apare nimic, inseamna ca nu este si ii dai sa intre.

| Furnicuta000 explică (pentru MihaelaDart):

Ideea e ca eu am foarte multi prieteni in lista si nu vreau sa vada ce postez eu in grup. Si de asta am cautat la membri sa vad ce prieteni am eu in lista. Si aia cu Elena e un exemplu, in lista aia nu imi aparea ca e in grup dar cand am cautat in bara aia de search membri "Elena" mi-a aparut acolo. Si daca acolo sunt inscrisi prieteni de-ai mei si eu nu ii vad atunci nu o sa mai postez nimic in grupul ala.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Furnicuta000):

Daca vei vrea sa intrebi pe un grup ceva mai privat poti sa scrii administratorului grupului sa posteze sub anonimat si astfel prietenii tai care sunt inscrisi in grup nu o sa stie ca esti tu.
Dar na' acum e riscul fiecaruia si eu am prieteni pe un grup pe care nu as fi dorit sa fie desi nu mai imi pasa daca imi urmaresc postarile. Mai exista prieteni si sa fi dat deactivare notificari, astfel nu o sa fie notificati de ceea ce ai postat tu, doar cand isi aduc aminte de acel grup sa intre... Parerea mea e ca nu prea ai cum sa te ascunzi de ceea ce postezi pe un grup si nu trebuie sa iti pese.