| skyper10 a întrebat:

Daca laptopul e deschis si are si incarcatorul pus si bateria, la un soc de curent se poate arde?

Răspuns Câştigător
| BlackR0se a răspuns:

Mie mi s-a intamplat.Mi s-a ars mufa unde bag incarcatorul.M-a costat 150 lei sa il repar...

4 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

Nu cred. Eventual bateria se poate supraincarca.dar stiu ca are protectie impotriva temperaturilor ridicate si posibil sa se inchida laptop-ul si apoi sa il deschizi fara probleme.Dar fara baterie e si mai riscant ca ti se poate arde laptopul directhappy

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Da, cand e "nesupravegheat", da-l in Stand-By sau inchide-l si scoate incarcatorul din priza... eu asa fac.

| tvictory68 a răspuns:

Da

| mwentosana a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mi s-a ars ceva de la sursa si hardu. 400 m-a costat. Dupaia mi s-a asa si incarcatorul la o vreme.