| Callmebaby a întrebat:

Dacă mă duc la un centru de fotografii, îmi poate developa niste poze de pe telefon?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Unele centre foto pot TIPĂRI pe hârtie poze de pe diferite suporturi media, inclusiv telefon. Va trebui să întrebi personalul care operează aparatele ce anume pot face și ce nu, pentru că nu peste tot e posibil ceea ce dorești tu.

| Lioana a răspuns:

Prin developare se intelege tratarea filmelor fotografice dupa expunere cu un reactiv chimic pentru a face să apară imaginile. Deci filmele vechi se developau. Pozele digitale se printeaza.
Da, poti sa scoti pozele de pe telefon la un centru de fotografii dar e preferabil sa le copiezi pe un stick USB si dai stick-ul la acel centru, nu telefonul. Sau poate accepta varianta sa le trimiti pozele pe mail.

| jocker199 a răspuns:

Developare se face decât de pe film foto de pe telefon se poate printra pe coala foto iar la final fotografia va semăna cu una veche