| Costei_Calin_1993 a întrebat:

Daca ma un laptop in garantie pot sa-i pun o placa video noua fara sa pierd garantia?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/LBRl3C
A, si raspunsul e nu.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Ps: scrie corect ca eu nu inteleg nimic din ce ai scris tu. Doar ce mai reusesc sa deduc.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru sltlp):

Da scuze am scris repede si nu trebuie sa fii asa scuze ziceam doar ca daca cumpar o placa video si daca ma duc la service autorizat pot cei de acolo sa o instaleze da fara sa pierd garantia?

| K0sti a răspuns:

Laptopul nu e desktop, NU poti sa-i pui placa video!

| gelu1970 a răspuns:

In momentul cand l-ai deschis ai pierdut garantia.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru gelu1970):

Da dar daca ma duc la servicul lor acolo o instaleaza contra cost dar fara sa pierd garantia nu?

| gelu1970 a răspuns (pentru Costei_Calin_1993):

Daca laptopul e o marca tip HP, Acer, Lenovo, etc, ramane la atitudinea lor daca vor sa iti faca astfel de modificari si daca se angajeaza sa iti respecte garantia. trebuie sa vorbesti cu ei si sa ai incredere ca respecta ceea ce iti spun.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru gelu1970):

Este HP 650 cu Intel pentium 2.20 x2 mersi o sa merg sambata si o sa vad

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Pentru un laptop ai nevoie de placa video sepciala si din cate stiu se gasesc foarte greu la noi in tara.

Daca deschizi laptopul iti vei pierde garantia!

| Costin1996 a răspuns:

Nu se poate, asta ar insemna sa pierzi garantia.Insa service-ul la care ai garantia poate face acest lucru contra cost si fara sa pierzi garantia deoarece lucrarea a fost executata de ei.

| Costei_Calin_1993 explică (pentru Costin1996):

Adica sa cumpar placa si sa platesc instalarea ei?