| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca mama mea si-a deschis ieri un cont cu card in care sa primeasca pensia la Raiffeisen bank si doamna aceea de la ghiseu a spus ca saptamana viitoare luni sa mearga sa ridice cardul...mama nu poate sa mearga de exemplu luna viitoare? cardul se trimite inapoi sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa mearga si luna viitoare sa-si ridice cardul, acesta se pastreaza la unitatea bancara pana la ridicare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul ramane o perioada mare de timp la sucursala, la un moment dat este trimis la sediul central, dar probabil dupa cateva luni bune.

| Allinn a răspuns:

Pai te poti duce pana la banca si ii spui ca este o intarziere si ca mama ta nu poate ridica cardul luna aceasta si cei de acolo o sa inteleaga si nu o sa trimita cardul inapoi.