| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mi-a fost dezactivat contul de Facebook, îl mai pot reactiva?

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu, dupa 14 zile. Daca n-au trecut 14 zile poti sa intri cu ce te-ai inregistrat (e-mail sau telefon) si cu parola si se considera reactivat.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Am încercat

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca au trecut 30 (mai sus am gresit eu cu 14 zile) zile si gata. Poti sa-ti faci alt cont cu acelasi nume.
Uite: http://bit.ly/2NKJi8z

| Celcestietot a răspuns:

Eu știu că da. Parcă îți crează pagina din el.

| Sofer a răspuns:

Da. Se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ți-a fost dezactivat de către Facebook, atunci depinde gravitatea pentru care s-a ajuns la dezactivarea contului. Depinde ce ai facut. Mai întâi spune ce mesaj îți apare după ce te loghezi. Dacă ți-a fost dezactivat pentru încălcarea gravă a politicilor Facebook atunci nu mai poți face nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi mi-am făcut cont ca să-l păcălesc pe fratele meu.I-am spus că sunt hacker,i-am dat informați,i-am trimis o poză cu tata și tot nu s-a prins. Duminică mi-am băgat un nou cont apoi i-am scris chestii care au legătură cu pocăința, ce stă în străinătate, chestii personale, dar n-am băgat înjurături.În schimb, el m-a înjurat

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

In teorie pentru injuraturi e temporar
permanent e pentru chestii grave (pedofilie, terorism, etc.)

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

El m-a înjurat, nu eu.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, ce cont a fost dezactivat?

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Ăla nou băgat

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg, deci cont la plezneala cu date aiurea, care atrage injuraturi
tie iti trebuie contul ala? cu informatii false?

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

Nu înțeleg ce zici. Vrei să-ți dau dialogul?

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, o las balta, sunt prea greu de cap la ora asta happy
sper sa fie temporar si sa isi revina contul
succes!

| anonim_4396 explică (pentru Bizon95):

E scurt, ce nesimțit e fratele meu

| RainbowD a răspuns:

Da. Daca nu ai dat stergere definitiva. Daca stiu bine, dupa ce dai stergere definitiva ai la dispozitie cateva zile pentru a te reconecta sa nu iti pierzi contul definitiv.