| andrefrancais a întrebat:

Daca mi s-a stricat laptopul si mai am garantie la el si mi-am sters partitia de recovery mai am garantie?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de natura defectului.
Daca laptop-ul are defectiune fizica (dar nu provocata), atunci se repara in garantie.
Daca defectiunea este de software, si atunci se repara, dar contra cost (fiindca ai sters componenta esentiala).

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistit! Tu poti sa pui orice sistem de operare pe el. Garantia este pentru laptop si nu pentru OS. Daca nu are lovituri si urme de umblat la el, n-ai probleme. Inainte de a-l trimmite in service ia-ti un martor care sa poata spune ca este intact si filmeaza-l. Apoi te poti adresa ANPC daca ai probleme.

| DaniTDCI a răspuns:

In momentul in care reinstalezi windows-ul/instalezi un alt windows sau nu mai ai windows pe hdd iti pica garantia, de oarece in garantie iti scrie cum ti-a fost lasat laptopul