| ChristianT a întrebat:

Daca pe un iphone 4 scrie ca e made in china inseamna ca e chinezarie sau fake?

7 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

I phone are carcasa facuta in china deci...
Bafta!

| wintage a răspuns:

Ambele.
Inseamna ca e o replica la iphone 4. Si nu toate replicile/fake-urile sunt facute in China.

| IMC90 a răspuns:

Totul se face in China, nu cred ca e fake.

| DidiChanx3 a răspuns:

Chinezaria inseamna deja ca e fake laughing dar cel mai usor e sa-ti da-i seama din pret costa vreo 200-300 de euro funda puppy dog eyes

| iDplm a răspuns:

Made in China inseamna ceva obsinuit pentru ORICE produs electronic din ziua de azi. Materialele pot fi de pe tot globul DAR ACOLO SUNT ASAMBLATE. Daca noi aducem lemn din Ungaria si facem mobila in Romania, va scrie Made in RO...Galaxy S2 al meu este de asemenea asamblat in China.

| MKV a răspuns:

Si SAMSUNG au fabrici in china, nu este fake, acolo este fabricat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU. Mai totul se face in China, daca arata altfel fata de iphone 4 din poze atunci da e fake. Sau daca e ieftin, foarte ieftin e din nou fake. Daca e doar made in China atunci stai linistit nu ai ce pati la el.