| victor238213 a întrebat:

Daca placa de baza are alimentare pentru cpu una de 8 pini si una de 4 pini Msi b450 carbon ac wifi si alimentarea mea are doar una de 8 pini, pot sa conectez la placa de baza doar o alimentare de 8 pini?

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Fără a doua alimentare cu siguranță n-o sa poți face OC. (deloc)
In rest, cred ca merge, dar nu-ți recomand sa îl ții în Prime95.

| victor238213 explică (pentru NLS):

Dar b450 tomahawk are rbg header de 5v?

| NLS a răspuns (pentru victor238213):

Are 2... de 12V

| AlexMh a răspuns:

O poti folosi cu 8 pini fara probleme, doar ca daca ii dai OC, nu va fi stabil, ori iti iei crash ori ti se va stinge. E posibil chiar sa iti mearga ceva OC, trebuie facut teste, daca cumva urmaresti sa ii dai OC, daca nu, va merge foarte bine si asa.

| victor238213 explică (pentru AlexMh):

Am vazut pe internet ca cei 4 pini sunt pe extreme overclock

| AlexMh a răspuns:

Are doua headers dar de 12V. Iti iei stripuri pentru 12V