| Dragos7899 a întrebat:

Dacă placa de rețea de la pc suporta cel mai mult 100mbps prin cablu, prin wifi tot 100 e cel mai mult?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Placa de retea prin cablu nu are nimic comun cu viteza wi-fi. Sunt doua cai cu functionare si echipament diferit.

Viteza maxima este limitata de reteaua de internet, de router, cablaj, placa de retea sau wifi si insusi calculatorul sau alt echipament conectat.
Este ca si cu veriga slaba a lantului. Echipamentul care functioneaza cel mai incet da viteza maxima al conexiunii.

| Andreeush a răspuns:

E la limită.

| gogu220 a răspuns:

Da.

| marinaru777 a răspuns:

La orice conexiune wifi garantat viteza este mai mica decat prin cablu.Veziviteza In functie de tipul pe care il ai http://homenetworkadmin.com/wireless-b-vs-g-vs-n-vs-ac-difference/

Răspuns utilizator avertizat