| KoJo07 a întrebat:

Daca primesti o notificare de la Facebook pe mail, in care ti se spune ca ai notificari noi si dai click sa vezi notificarile, te conecteaza automat la contul tau fara sa mai scrii vreo parola? Asa mi s-a intamplat mie. Am primit un mail cum ca am notificari noi, am dat click pe butonul vezi notificarile si eram deja conectat, fara sa scriu vreo parola.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu, nu te conecteaza automat.
La tine te-a conectat fiindca ai avut DEJA deschis contul, nu l-ai inchis dupa ultima logare.
Multe atacuri malware profita de conturile lasatedeschise din neglijenta...

| KoJo07 explică (pentru Bula):

Iti garantez ca pe Facebook nu eram logat. Si acum daca dau click pe acel mail sa vad notificarea ma conecteaza automat. Lasand la o parte acest lucru, ce vrei sa spui cu conturile lasate deschise din neglijenta? trebuie sa te deloghezi de la toate conturile dupa ce iesi?

| Bula a răspuns (pentru KoJo07):

Trebuie sa te deloghezi de pe toate dispozitivele, atat de pe contul Facebook, cat si cel de e-mail.

| KoJo07 explică (pentru Bula):

Ok. Merci de sfat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil erai deja logat pe Facebook pe acel browser, chiar daca nu il aveai deschis