| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca pun hardiskul de la laptop in calculator va merge mai greu?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Va merge exact la fel ca in laptop. Viteze de transfer egale, atat timp cat desigur vorbim de acelasi tip de banda, adica, daca ai sata 2 la laptop dar hardul este sata3, si pe calculator ai sata3, atunci hardul va merge la viteze de sata3, deci performante mai bune.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de viteza HDD-ului. Daca are 7200 de rotatii, nu. daca are sub 6000 merge mai greu un pic.