| VladuCristianCo a întrebat:

Daca pun o placă ram de 2 gb langa una de 8 gb are ceva...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Asta nu conteaza. Doar ddr-ul si mhz. Daca sunt indentice atunci nu o sa fie nicio problema.

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu are nimic; important este sa fie amandoua acelasi ddr -adica acela care este suportat de placa de baza.

| Crackman a răspuns:

Absolut nimic, doar ca depinde de joc, una dintre ele va prelua mai mult, dar in orice caz este bine.

| Adiadictie a răspuns:

Da are

| VladuCristianCo explică (pentru Adiadictie):

Ce anume

| Nemessys a răspuns:

Are ceva doar daca e diferita frecventa sau tipul de DDR. happy
De exemplu nu ai cum sa pui 2 gb de 1600 MHz langa una cu un numar diferit de MHz
Sau nu ai cum sa pui una de 2 gb DDR4 langa una de DDR3.

| VladuCristianCo explică (pentru Nemessys):

Ddr3 aman doua la 1333 mhz diferit e una patriot una Kingston iar 2 gb si 8 gb

| VladuCristianCo explică (pentru DeyCj):

Ms

| DeyCj a răspuns:

Dacă sunt de aceeaşi frecvenţă, latenţă şi acelaşi tip nu are nimic. Oricum Windows-ul nu prea vede diferenţa între single şi dual channel.