| OmObisnuit a întrebat:

Daca pun windows-ul pe HDD si jocurile pe SSD, jocurile vor fi afectate in vreun fel?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

SSd-ul e mai mult utilziat (in mare proportie de oameni) pentru sistemul de operare, fluiditate, viteza. Nu e "Gresit" ce faci tu, dar mai mult te-ajuta sistemul de operare pe ssd. In plus, preturile sunt "in scadere" (cel putin teoretic) in ziua de azi la ssd, si usor poti face upgrade astfel incat pe viitor sa renunti complet la hdd.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca sunt jocuri mari, cu multe fisiere intermediare, care trebuie sa se incarce repede, atunci e combinatie ideala, secventele de joc se vor incarca repede, aproape insesizabil.

| OmObisnuit explică (pentru Bula):

Nu ating 190 gb toate

| StalkerSoul a răspuns:

Jocurile nu vor fi afectate dar. cate jocuri poti sa bagi pe un ssd?
Mai bine pune windows-ul pe ssd ca te ajuta mai mult. si lasa jocurile pentru hard

| OmObisnuit explică (pentru StalkerSoul):

E de 240 gb ssd-ul, nu joc decat vreo 5 jocuri, am destul spatiu