| dcm4ever a întrebat:

Daca reinstalez un windows pw un laptop am nevoie de drivere ge placa de baza; video; etc. pentru ca nu m- le-a dat cu laptopul cand l-am cumparat.

Răspuns Câştigător
| ady16 a răspuns:

Daca instalezi windows 7 nu o sa fie nevoie. Eu am un windows xp de le are el in el, cauta unul pe net daca vrei neaparat xp, sau foloseste Driver Magician si faci un backup la driverele tale. Dar le poti cauta pe net pe site-ul producatorului. App ce model ai?

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca pui Windows7 ai mari sanse sa-ti recunoasca placa de retea, iar daca prin ea te poti conecta la internet sistemul de operare isi descarca singur driverele, cu rare exceptii.

| vazelin a răspuns:

Intri pe siteul firmei de la care e laptopul (ex: Acer, Asus, Toshiba etc) si sunt acolo driverele!