| anonim_4396 a întrebat:

Daca reinstalez windows-ul (7) fara sa il formatez mai raman driverele instalate?

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai chiar daca nu formatezi tot windows-ul vechi plus toate programele si folderele de useri se vor duce intr-un folder numit "Windows.old" insa vor fi inactive deci va trebui sa reinstalezi driverele. pentru instalarea driverelor iti recomand programul asta http://download.drp.su/DRPSu13-Lite.exe (cu el poti face si back-up la driverele actuale).

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Normal si Intelept ar trebui sa ramana, oricum in caz de iti lipseste ceva descarci Driver Easy si nu mai ai treaba.

| Quokeepac a răspuns:

Numit *

| Certains a răspuns:

Pai odata ce formatezi pc adica bagi iar windows nu ramane nimic in partitia din care face parte adica in general e "C" ca sa te fac sa intelegi.
O seara buna big grin

| Quokeepac a răspuns (pentru Certains):

Cand bagi alt windows nu e neaparat nevoie sa il formantezi. Daca doresti sa pastrezi fisierele de pe windows-ul vechi pur si simplu il instalez in partitia pe care ai tu windowsul. Cand faci asta automat ti se creaza un folder nou in ''C'' de obicei, numin Windows.old. Acolo ai toate fisierele din windows-ul anterior. De asta am intrebat daca mai raman driverle instalate.