| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Dacă reinstalez windowsul din setări, o sa mi se șteargă tor de pe ssd? Adică vreau sa fie spațiu liber 100% ssd după ce reinstalez windowsul

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu ai create partitii in windows pentru SSD si ai doar una, daca instalezi Windowsul pe singura partitie existenta, o sa se stearga tot.

Daca vrei sa fie spatiu 100% (desi imposibil + ca instalezi si Windowsul in spatiul ala), atunci asta presupune sa stergi totul in rest.

Deci, ca raspuns, poti sa stergi totul de pe SSD (cu excpetia spatiului ocupat de Windows).

| Wr3nch a răspuns:

Pai tu ai ssd si ti windows pe hard?laughing)

| LPCTSTR a răspuns:

"Tot" sau "Tor", browserul?
Spatiul il gestionezi mult mai eficient cu un clean install, cand poti sterge partitiile si realoca spatiu din nou dupa legea ta.

| Simpatic a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sigur a vrut sa zica "tot", tor nu are logica in acest context.

| cfrtobias a răspuns:

Daca reinstalezi windows tot pe ssd va fi

| aumih16 a răspuns:

Nu tot pe ssd va fi! cum sa faci asa ceva! nu ai cum!

| marinaru777 a răspuns:

Daca ai o singura partitie se sterge tot, nu poti sa ai spatiul liber 100% si sa pastrezi ceva.