| SoEasyy a întrebat:

Daca resetez un Router trebuie sa mai sun la cei de la Akta/Digi sa mi-l configureze sau ceva? URGENT!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Dar il poti reseta daca il scoti cateva minute din priza sau il opresti de la buton. E cel mai simplu.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce nu ai inteles ca trebuie sa le dai inapoi ruterul daca reziliezi contractul cu Akta, ăla este al lor poti tu sa il resetezi pîna joi, Digi are alte frecvente si nu se vor potrivi ruterele de la Akta la digi sau invers, suna i pe cei de la Akta si intreaba i.

| Frank51 a răspuns:

Daca il resetezi va trebui sa introduci datele de logare in sistem. Daca il restartezi(stingi/power off), nu trebuie sa introduci nimic.