| Girly97 a întrebat:

Dacă roaming-ul este aproape gratuit în Uniunea Europeană, de ce atunci când vrei să activezi datele mobile în roaming ești avertizat de telefon că vei avea costuri mai mari?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca suntem in tara in care statul este in disolutie si nici o lege nu se face cum trebuie.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pentru ca roamingul functioneaza doar pentru apeluri telefonice, nu si pentru internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai pentru ca este APROAPE gratuit

| flixbuster a răspuns:

Pentru ca UE World? Android/iOS sunt scrise de companii americane pentru a fi folosite pe dispozitive mobile din toata lumea. Cand si-o scrie UE propriul OS mobile mai vorbimwinking