| Skarr a întrebat:

Daca sa zicem că încărcătorul laptopului nu da destula putere ar merge sa dau procesorul la 70% din puterea lui că sa meargă laptopul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai cu el mereu în priza nu are importanta. Dacă vrei să îi încarci bateria probabil că incarca mai greu. Legat de procesor, e recomandat să îl dai la 99%

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este încarcatorul original? Scoate i bateria din laptop nu il supra alimenta si cu baterie si in priză, foloseste l numai la priză.

| Skarr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu are baterie. Nu mai merge. Mă refer daca procesorul consuma mai mult decât duce încărcătorul. Sa l dai la 70% sa consume mai putin. Da e original dar e mai slab decât îmi trebuie. E complicat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skarr):

Dul in servis o fi ceva defect la el.

| Frank51 a răspuns:

Daca nimeresti tensiunea de alimentare, cel mai probabil va functiona, dar nu in parametrii normali, deci nu recomand asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista asa ceva.