| andrefrancais a întrebat:

Daca scap un ceas mecanic pe jos, mecanismul acestuia nu va mai functiona?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Da, dacă îl scapi cu consecvență

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Exista modele de ceas mecanic rezistente la șocuri dar sunt foarte scumpe.
Daca esti curios poti sa dai cu el " de pamânt" ( sau " de perete " ) dar cred ca stii ce va rezulta.

| Denila123 a răspuns:

Se sparge geamul scăpa capacul si merge întruna fel

| Zdog a răspuns:

Depinde de calitatea ceasului si de inaltimea de la care il scapi, dar este foarte probabil sa nu mai functioneze deoarece ceasurile mecanice sunt destul de fragile.

| andrefrancais explică (pentru Zdog):

Eu nu mi-am scapat ceasul, dar vreau totusi sa stiu ce se va întâmpla.
Mulțumesc de răspuns
Am un swatch mecanic.